Zajímavých faktů o Zebry

Zebry, kteří jsou domorodci v Africe, patří do rodiny (koňovitých), koní, oslů a. Existují tři různé druhy zeber – zebry, zebry Grévyho a horských Zebra, pouze zebry a horských Zebra se poddruhů. Nejčastěji je vidět zebry (Vědecký název – Equus burchellii). Grévyho Zebra se jmenuje po francouzský prezident Jules Grévyho, zatímco on byl první osoba získat exemplář zvířete v roce 1882, od císaře Abyssmania (Etiopie). Dovolte nám, pročtěte si zajímavé skutečnosti o zebry.

Tři druhy Zebra

Zatímco Plains Zebry jsou dost do počtu, jsou Grévyho Zebra a horských Zebra považován za ohrožený druh. Prostý Zebry jsou nalezené v pastvinách jižní a východní Africe, je hora Zebry být viděn v jihozápadní Africe a Grévyho Zebra přebývá v Etiopii a Keni. Ty jsou rozděleny podle jejich velikosti, vzor pruhů, atd.

Mezi tři druhy, Horská Zebra je nejmenší velikost a Grévyho Zebra je největší. Plains Zebry mají kratší nohy než ostatní dva druhy. Pokud jde o vzor pruhů je znepokojen, zebry, je jediný druh, který má proužky pokrývající celý záda a břicha. V dalších dvou druhů, břicho je bílé barvy. Některé Plains Zebry jsou odstíny šedé (stínové pruhy) mezi černými pruhy. Pruhy v Mountain Zebry jsou široké ty, a to zejména na zadní straně. Grévyho Zebra pečlivě nastavit, užší pruhy.

Fyzikálních vlastností Zebra

Tělo struktura zeber je podobná koně a osli. Mají silné, kulaté, svalnaté orgány, s dlouhýma nohama a jeden prst na každou nohu. Mají velký rypák a uši, které jsou dlouhé, zužující se a vzpřímeně. Oči zebry jsou vysoké na čelo, požehnání je s širokou škálou výhledu. Mají silné řezáky a high-korunoval molární zuby, které jim pomohou žvýkání a drcení trávy. Zebra se hříva začíná od horní části čela a se rozšíří do ramene. To je vzpřímený, pruhované a ohraničený černou barvou.

Nejvýraznější vlastností zebry, který je odlišuje od koně a osli jsou proužky. Vzor pruhy se liší ve třech druhů a jejich poddruhů. Zajímavý fakt je ten, že se také liší v jednotlivých zebra, dělat to téměř osobní identifikační známky, jako narození značku! Páteří zeber je rovný a ocas je dlouhý. Ocas má černé vodorovné pruhy a jediné černé vertikální proužek, který prochází středem. Ocas končí banda černé a bílé chloupky.

Normálně, výška zebra se liší 4 až 5 ft a délce mezi 7 – 9 ft. Dospělý zebra obvykle váží od +300 do 430kg a někdy může dokonce jít až do 450 kg (Grévyho na druhy).

Logika pruhy Zebra

Zoologové se domnívají, že černé a bílé pruhy zeber slouží k maskování. Barevné slepý predátorů zmást mezi řádky a trávy ostří. Dalším důvodem jsou osobní identifikaci, jako vzor pruhů v jednom zebra nemůže přesně odpovídat vzoru jiného jeden.

To je také argumentoval, že pruhy pomáhají zebry ve ochlazení během horkého sezóny. Jako černá barva má tendenci absorbovat záření, vzduch v blízkosti černé pruhy dostat teplejší, a tím nutí dolů chladnější vzduch v okolí do bílé pruhy. Tento proces nakonec ochlazuje zvířete, a také tvoří třpytu kolem něj. Tento lesk způsobuje rozmazané vidění v dravce. Dalším tvrzením je, že tyto pruhy zachránit zeber od krve-sání tsetse letu, které nelze snadno rozpoznat zvířata s pruhy.

Smysly a chůze Zebry

Vizuální smysl pro zebry, je velmi dobré, mají denní i noční vidění. To je věřil, že zebry mají barevné vidění. Jejich uši a nos jsou také velmi horlivý. Mohou slyšet velmi vzdálené zvuky a jsou i velmi citlivé na kouř. Pohyb zeber je téměř podobný koně, kromě rychlostní faktor. I když zebry jsou vidět pěší a pastva pro většinu času, mohou běžet také, cval a klusu. Když se honí predátora, hrozí jim rychle z jedné strany do druhé, v cik-cak způsobem. Tato technika je přijata plést dravce – obvykle lev nebo hyena. Jakmile se do kouta, že kousat jejich predátory, nebo kop s jejich zadní kopyta. Mohou běžet maximálně rychlostí 64 km za hodinu.

Habitat zeber

The zeber žijí v široké škále stanovišť jako jsou hory, kopce, lesy, louky, savany, atd. Prostý Zebry raději travní porosty se stromy (Savannah), a obvykle jsou vidět u některých zdroj vody. Horské zebry, jak už název napovídá, žijí v horách, kde atmosféra je v pohodě. Oni jsou odborníci na lezení a rád využil smývání prachu. Grévyho je Zebry jsou většinou nalezené v poušti-jako biotopy s malými keři.

Stravovací návyky zebry

Zebry jsou býložravé savce a hlavně živí trávou. Někdy jejich strava obsahuje listy a kůrou stromů. Oni potřebují obrovské množství potravin za účelem splnění svých denní výživové požadavky. Proto většinu dne, jsou zebry obsazení s úkolem žvýkání jejich jídla.

Reprodukce v Zebry

Do reprodukčního věku pro ženy zebry je 3 roky, zatímco muži mohou plemeno pouze když dosáhnou věku 5 nebo 6. Období těhotenství je 12 měsíců, po které ženy rodí jediné hříbě. Novorozenec z zebra (tzv. hříbě) má hnědé a bílé pruhy, namísto černé a bílé regionů. Hříbě může vstát brzy po porodu a může běžet během jedné hodiny. Živí se mateřského mléka pro téměř 12 měsíců. Celá rodina jednotka, včetně hřebec a matka, pečovat o hříbě. V případě zebry Grévyho je, hříbě je postaráno tím, pouze matka. LIFE-span zajetí zeber je přibližně 30 let, zatímco divoká ty žít až 12 let.

Sociálního života Zebry

Kromě zeber Grévyho the je, jiné jsou obvykle nachází ve velmi velké skupiny (stáda), z menších jednotek (harems). Každá malá jednotka se skládá z jednoho hřebce, několik klisen a mláďata. Zebry, které patří do skupiny může určit navzájem. Dospělých samců je považován za vedoucího skupiny, ale ženy mají uvážení zvolit směr pohybu.

Propojení mezi členy lze vyvodit z jejich sociálního chování. Oni často okusují navzájem třít své hlavy a ramena a také očichat. Příležitostný zápasy jsou charakterizovány kousat nohy a kopat. Oni komunikují s štěká, brays, sniffs a odfrkne. Štěká a brays jsou signály získat záznam. Zatímco čichat je vítaným gesto, odfrkne jsou vyrobeny, když jsou nervózní. Zebry spát ve stoje během dne, za předpokladu, ostatní členové skupiny jsou vzhůru varovat je nepřátel.

Stručně řečeno, zebry jsou inteligentní společenští tvorové. I když nelze zkrocen jako koně a osli, oni jsou drženi v zajetí v zoologických zahradách. Již několik druhů tohoto zvířete jsou zaniklé (jako Zebra kvaga – poddruh zebry) a některé jsou ohrožené, jedním z důvodů, že lov zvyk lidských bytostí. Takže to nejlepší, co můžeme udělat, je pokusit se zachránit to krásně pruhované zvíře před vyhynutím.

Akvárium Šneci – Neobvyklé akvária mazlíčci
Tipy Ve Grooming Váš Německá doga
Jaká je nejlepší Psí Heartworm lékařství?
Koi ryby
Do Flying Mravenci Bite
Levné Frontline proti blechám a klíšťatům Produkty – Deal or No Deal?
Jorkšírský teriér: Malý apartmán Dog
Vegetariánské stravy pro naše psy?
Krátkou informaci o Bílí tygři
Průvodce Chcete Pomeranian Psi
Chov Betta Ryby – Challenge!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create