Spaying A Kastrace svého psa – Životní fakty

Je-li zdravé, kastrace své ženské nebo mužské pes je relativně bezpečný provoz, a je obvykle doporučuje váš veterinář, pokud máte v úmyslu plemeno psem. Někdy provoz ruší majitel psa psychologicky či emocionálně daleko víc než pes, který se rychle zotavuje a stát se ještě lepším domácího mazlíčka!

Pokud váš pes je fena, máte zvláštní pozornost. Samice pes dozrává rychleji než pes, obvykle přicházejí do chovu ve věku zhruba sedm měsíců stará, i když ona může dosáhnout chov věk již pět měsíců. Když ona je v teple (dvakrát ročně asi tři týdny najednou), budou psů je neustále pod nohou, boj, běh a nepříjemné vás a vaši sousedé ve svých pokusech se jí dvořit. Ona je schopná produkovat desítky štěňat za život, takže pokud si nejste chovu svého psa záměrně budete mít odpovědnost nalezení domovů pro všechny své potomky. Pokud nechcete uvítat, že práce, měli byste vážně uvažovat, že vaše žena spayed.

Mnozí veterináři mají pocit, že ideální věk pro spaying je pět až šest měsíců před tím, než se štěně mělo její první sezónního období. Pokud chcete svého psa, aby podestýlka nebo dva, než ona je spayed, můžete ještě provedené operaci bezpečně v pozdějším věku. Obvykle to není doporučeno, aby žena se pářil, dokud je jeden rok starý.

U zdravého psa, provoz spaying zahrnuje celkové anestezii, břišní chirurgie a hospitalizace vašeho domácího mazlíčka. Za prvních několika dnů je pes doma, by se mělo dbát a tak se nerozbije otevřít řezem. Mladší fena obvykle hojí rychleji než starší jeden, mohl jak se očekávalo.

Kromě toho bude spaying zřejmě prodlouží životnost vašeho domácího mazlíčka, protože ona bude mít méně zdravotních problémů. Například, spayed pes nevyvíjí pyometritis, děložní infekce není neobvyklé v unspayed, středního věku a starších samic, což může vyžadovat chirurgickou léčbu v době, když je hodně nemocný. The spayed pes je menší pravděpodobnost vzniku nádorů breat které se často objevují jako když zestárne, zejména pokud má zvýšit několik vrhů.

Vykastrování nebo kastrace muže pes je operace, která může být provedena kdykoli, ale obvykle po dosažení věku čtyř měsíců. Tato operace si vyžádá celkové anestezii a obvykle krátké hospitalizaci. Poté, co měl operaci, bude váš pes udělat ještě lepší chovat jako v bavlnce. Bude vyjadřovat své vitality ve hře, často opouštět někteří jeho mužské rysy chování zjištěno, že jsou trapné a nežádoucí. Bude také zůstat doma více, snižuje jeho šance na zranění, nebo usmrcena a méně apt poškodit souseda osobní majetek.

M Adley je webmaster v petmedsonline.org, nestranný zdroj, recenze a informace o pet léky a PET zdraví pro specializované milovníky zvířat.

Nebezpečnými pro kočku
Jak domu vlaku Puppy
Výběr veterináře Your Labradorský retrívr
Leopard.Pes?
Top 10 Deadliest Hadi
Koťata s blechami – Jak se zbavit blech u koťat?
Bat House plány: Jak se staví dům Bat
Jak si mám vybrat límec pes?
Rodičovské zodpovědnosti ve Fishy světě
Kde najít dirofilárií Léčiva pro váš Domácí Rychlé
Nastavení akvarijních ryb Tank

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create