Šimpanzi pozorovatelná pomocí Spears se Hunt jiných primátů

Nedávná studie ve vědeckém časopise Current Biology byl doložené zprávy o výzkumných pracovníků, kteří studovali skupiny volně žijících šimpanzů v Fongoli, Senegal, mezi březnem 2005 a červencem roce 2006. Vědci překvapivý objev. Ve 22 samostatných případů, šimpanzů byly pozorovány vyrábět dřevěné nástroje pro krátký úder a píchat menších primátů, kteří byli schovaní v duté kmeny stromů.

Autoři studie, která byla financována z National Geographic Society, byla Jill Pruetz a Paco Bertolani práci s Leverhulme centrum pro lidská evoluční studia v Cambridge, UK. Autoři k závěru, že jejich zjištění byla tak překvapující, že by mohly mít širší důsledky v oblasti lidské evoluce, protože šimpanzi nikdy předtím nebyly pozorovány pomocí nástrojů k lovu jiných zvířat.

Pruetz, který je asistentem antropologie na Iowa State University, prohlásil, že v další vědecké studie nedošlo naznačuje, že toto chování může dojít, ale to bylo ve skutečnosti nikdy zdokumentován. Nicméně, ona řekla: Zatímco v Senegalu pro jarní semestr, viděl jsem asi 13 různých lov záchvaty. Takže je to opravdu místo obvyklého.

Ve většině případů uvedl Pruetz a Bertolani, že šimpanzi se zarazil žijící větev ze stromu, ořezávání bočních větví a listí, aby se oštěp. Vykonávali čtyři nebo pět kroků k výrobě oštěp, někdy i ořezávání konce pobočky, a svlékl kůry. Občas se šimpanzi používají své zuby brousit špičky kopí.

Poté, co vyrábět nástroje, šimpanze použil spíše jako oštěp, spíše než jen sonda. Pruetz and Bertolani psal, že oni pozorovali šimpanze strká do díry s takovou silou, že by nějaké zvíře skrývá uvnitř by byl zraněn. Šimpanze bodl kopí opakovaně, znovu a znovu do dutin ve stromech. Po vyjmutí nástroje z dutiny by šimpanz se často olizují konec, nebo cítit. V jednom případě výzkumníci svědky šimpanze s použitím kopí na výpis bushbaby z dutého stromu. Nicméně, neměli fotografie činnost nebo dokumentu, který ve filmu v žádném případě.

Jedné podmínce uvedla výzkumné pracovníky z hlediska studia Senegal je, že mnoha oblastech, kde žijí šimpanzi jsou také obydlena Colobus opice, která je oblíbenou kořistí šimpanzů. Ale nejsou tam žádné kočkodani v Senegalu, takže to může být to, že šimpanzi se musela přijmout novou strategii pro lov, aby se chytit bushbabies, kteří často skrýt ve stromu dutin a zákoutí.

Další překvapivý objev Pruetz a Bertolani bylo, že častěji než ne, ujímání z kopí a jejich použití k lovu provedla společnost ženy, a to zejména dospívajících dívek. Vědec se dlouho domnívali, že dospělí samci jsou hlavní lovci v šimpanze skupin. Je to klasika primátů, když je nová inovace, zejména pokud jde o používání nástrojů, mladší generace si to velmi rychle, řekl Dr. Pruetz. Posledním z nich vyzvednout dospělí, zejména muži.

Důvodem pro to, podle Dr. Pruetz, je to, že mladí šimpanzi tráví hodně času se svými matkami, a oni se učí dovednosti, jako jsou tyto od jejich matek. Je to výklenek, který muži se zdají ignorovat, řekl Pruetz. V závěru autoři naznačují, že jejich závěry ze studie by mohlo podporovat teorii, že lidské samice může mít hráli podobně významnou roli ve vývoji nástroje technologie během vývoje lidské rasy.

Senior Domácí potřebujete poradit, taky!
Domácí veverka Traps
Psí vypadávání vlasů
Bad Breath v kategorii Psi
Je Rocky Silniční: neštěstí o světoběžnictví Boarder Collie
Identifikace Housenky
Nejčastější Problémy Pet Majitelé Face
Zajímavých faktů o Zebry
O Yorkshire Terrier péče
Vedení svého psa Polite na psa Park
Začátečníci Průvodce Koňské medikace

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create