Pit Bulls: Lze tento psí plemeno být proškoleni, aby starat ovce?

Zvětšit ImageAny Skutečně profesionální zkušenosti a znalost hospodářských zvířat střežení Psi (LGD), bude otevřeně říct (pokud si to vyžádá), perfektní, že zvýšení živočišné strážce pes závisí více na začátku socializace a vzdělávání než vlastní genetické atributy. Což nás přivádí k vlákno této diskuze, může býk Pit být použity jako hospodářská zvířata chrání psa (jinými slovy, dovedete si představit, býk Pit láskyplně starat ovce?).

K zodpovězení této dostatečně člověk musí zvážit, co zvířata strážce pes je, co dělá, a jak to stalo se mistrem v tom, co dělá.

Hospodářská zvířata opatrovník psi (LGD) jsou vybrané skupiny plemen psů, kteří byli chováni po několik generací zvýraznit nejvíce žádoucí vlastnosti, které nejlépe vyhovují pro činnost ochrany. Tito psi jsou Očekává se, že hlídat zvířata poměrně často bez dozoru podle pastýře, jinými slovy byla chována za nezávislé, což vysvětluje jejich zdánlivý odstup lidské předehry v porovnání s ostatními plemeny.

To vše směřuje spíše k tomu, aby tyto psích plemen, které byly chovány po několik generací (v některých případech zahrnující tisíc let) a selektivní znaky nejvhodnější pro ochranu hospodářských zvířat by mělo samozřejmě vykazovat vlastnosti. Bohužel to není tento případ! Pamatujte starší jsem se zmínil že pravda Pros nalezené v této oblasti tvrdí že včasné socializace a optimalizované odborná příprava hrají mnohem větší roli v rozvoji dobrého ochránce pes než genetiky, a také je pravdou! To však neznamená,, že genetika hraje nijak nepodílela, neboť zůstává skutečností, že zcela jistě není!

Plemeno Vlastní chování

Most čistokrevná plemena psů obvykle vykazují stereotypnímu chování, přirozená, že určité plemeno z jednoduchého důvodu, tyto vlastnosti byly kladen důraz časem prostřednictvím šlechtění. Gundogs například jsou ze své podstaty sklon k načítání, protože jsem byl vychován k zvýraznit takový rys (praktické použití tohoto znaku je: vyhledávání ulovených hry). Tato genetická dědičnost rovněž vysvětleno, proč některé plemena psů (Labrador, Zlatý retrívr, aby jmenovali jen namátkou) najít hra přinesla tak poutavé. Nicméně, jste se pokusit o hru přinesla s psí z jednoho psa zvířat opatrovník plemen byste s největší pravděpodobností velmi zklamaný! Pes se pravděpodobně dívat se na vás s výrazem, který říká to, co se děje s touto blbec, než rozhořčeně volným krokem dolů na více produktivní činnosti.

Nemělo by být rozumné předpokládat, že lovecký pes by se přirozeně tolerantní a nebojí zvuk výstřel, ale aby se takový předpoklad by bylo docela nesprávné! Pokud takový pes nebyly zavedeny zvuk střelby jako štěně (v kritické období učení a před nástupem strachu), pak, že pes by se poté navždy vnímat zvuk střelby jako něco, aby se zabránilo, jinými slovy pes bude zbraň plachý. Toto je klasický příklad pěstovat ve hře, chování je ovlivněno vnějšími faktory, jako socializaci a výcvik spíše než genetika.

Ve stejném duchu, zvířata strážce pes z takzvaný vynikající populace, která nebyla nikdy zavedena nebo socializovaná se zvířaty, zatímco štěňátko (v kritické období učení), nemůže se ani to někdy bude, mohli řádně vykonávat živočišnou ochranu povinností. Proč?; Protože jeho štěňátko mozek nikdy vyvinuty potřebné nervové spoje.

Pit Bull uprostřed Ovce

Tak na otázku, která zvířata strážce psí plemeno je nejlepší ovčák ochrany pes je diskutabilní v případě, že vliv výchovy (socializace a vzdělávání) není promítnuta v! Který nás přivádí kruh na tuto neodbytná otázka, zda Pit Bull může skutečně udělat řez jako pes hospodářských zvířat ochranu?

Mějte na paměti že existují dvě důležité faktory při hře zde: příroda (genetiky) a vychovávat (socializace a odborné přípravy). Takže pokud Pit Bull štěně se zvyšuje s ovčím brzy (4-16 týden věku) není vyloučeno, že by mohl plnit roli ochránce. Na počátku spojení s ovcí zajistí, že bude Pit Bull jde o ovce jako svůj primární společnice. Však, že Pit Bull ještě musí překonat jeden hlavní hurdleâ?| Úlohu jeho genetického dědictví!

Pit Bulls je psí plemeno, které byly původně chováni a vyvinul bojovat. Jinými slovy že mají vrozený sklon agresivní (i když ne nutně proti lidem, ale spíše zvířat) jako výsledek více-generace selektivní vlastnost chov podporu a zdůraznění těchto znaků. (Vím, že budu dostávat hodně neprůstřelných pro tento z Pit Bull majitelů a fanoušků, ale nic to nemění na folksâ?| Pit Bulls byli původně chováni pro boj!)

Verdikt: A Pit Bull mohlo by tváří v tvář včasné socializace, působí jako pes živočišné opatrovníka, ale důsledek její dědictví výrazně zvýšit pravděpodobnost takové ochránce útočí na zvířata byla pověřena starat!

Pro více informací o psy klikněte níže:

Pes

Koní odčervování mýtů zbavená
Nothing But the Best psích spřežení Training
Jak zdravé je Vaší kočky Colon?
Exotický Sladkovodní ryby
The trpasličí Polohovací Griffon
Zobrazit Vaše Zvíře si opatrnosti při Luxusní psí postele
Tipy pro udržení svého psa bezpečí v autě
Tipy na Výběr štěně, aby vyhovoval vašemu životnímu stylu
Dogy: Správa Tekuté Léky
Mohl by to být Osteochondritis dissecans ve vaší Labrador psa?
Zdravé jídlo je pes Co Váš pes potřebuje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create