Newt jako mazlíček

Zvětšit ImageWhere pocházejí z

Když mnoho lidí myslí o newt Kladou si otázku: Co je to? , Newt je obojživelný a oni jsou podobně jako mloci, tam jsou stovky druhů mloky a mloci, z nichž většina suchozemských ale některé jsou vodní.

Existuje několik druhů čolků nalezené v pet obchodu s každou částí světa (Amerika, Evropa a Asie) mají své vlastní druhy, které jsou nejčastější na konkrétní oblast.

Existují tři nejčastější evropské druhy, které jsou chocholatý čolků (Triturus sp.), Evropské čolci (Tylotriton sp.), Mangusta čolci (Ommatotriton sp.), A tam jsou některé méně obvyklé, jako ty španělské Celer čolek ( the největší čolek) a čolek alpské.

Severní Amerika má čolek východní (Notophthalmus sp.) Tohoto druhu červeno-nanese newt je běžnější a žije v Rocky Mountains. Amerika má také západního čolek: červená-břichem čolka, je Californian čolek a nemocný-stáhl mloka, že to všechno se nachází v západní části Skalistých hor.

Jihovýchodní Asie a Japonsko mají čtyři druhy, které jsou nejvíce objevily jako domácí zvířata: Mloky oheň břicho, čolci pádlo ocasu, krokodýl čolci a warty čolci.

Manipulace a krmení

Čolků mají překvapující schopnost regenerovat některé části jejich těla, jako jsou jejich malé nohy, oci, páteřní míchy, srdce, střeva a čelisti. Její druh jako ještěrka budou moci znovu dorůst jeho ocasu, buňky mají schopnost de-rozlišovat rozmnožovat a pak de-diferenciaci opět růst nebo aby se nové oko nebo srdce atd. A není to úžasné? Ach můj, kdyby si lidé mohli udělat taky!

Nyní mají to v pohodě Sci-Fi schopnosti, ale to neznamená, že nebudou mít jejich poklesu. Čolci mají toxické kůže jako obrana před predátory látka se vylučuje kůží. Protože toto, to je doporučeno umýt ruce dobře poté, co jste zvládli nich, požití, může tento toxin způsobit, že některé menší problémy se žaludkem.

Čolci jsou masožravci a hmyzu, červi apod. jsou jejich hlavní zdroj jídla, a přesto, čolci vyrostla v zajetí mohou mít širší výběr potravin.

Poznámka: Nikdy krmení newt rostliny, protože nemají možnost trávit rostlin, což znamená, že rostlinný materiál, zůstanou v jeho žaludku a hnilobě, nakonec ho zabili.

Můžete dát vaše newt zmrazených potravin a připravené výrobky, včetně živého hmyzu a dokonce i podavač ryb (v závislosti na vašem newt ‘size). Nyní, pokud máte suchozemské druhy, budete muset ho krmit na zemi, ale pokud váš Newt je vodním můžeš ho krmit ve vodě, ve skutečnosti, většina druhů dává přednost vodě.

Aby vaše newt šťastná a zdravá, to je dobrý nápad měnit jejich stravu mezi mražené potraviny a cokoliv dalšího jste ho krmit. Pokud jste právě začíná zkuste malé porce různých věcí, až najdete něco, co má ráda (cvrčky, černé červy, artemie, sklo / ghost krevety, bílé červy, ovocné mušky atd.).

Když you krmení newt, můžete použít pinzety nebo prstem, je opravdu lepší použít prstem, protože špičky pinzetu může vážně ublížit uvnitř jejich malé úst. Při krmení, kroutit potravinářský pomalu tam a zpátky, protože to dělá potraviny vypadají spíše chutné a reálné (s newt stejně).

Zkuste krmit čolků ve stejnou dobu každý den třetí, pokud chcete změnit svůj čas krmení to pomalu, opatrně, nezmění to hodně v době, dokud jste ji na hodinu která je nejlepší pro vás a vaše newt.

Akvárium-udržování je v čistotě

Je důležité, aby vaše newt je čisté prostředí pro život, voda, která nebyla změněna nebo filtrované správně může vést k nahromadění čpavku v nádrži, něco, co může zabít kamaráde.

Existují dva typy filtrace můžete získat pro své akvárium: mechanické a biologické. Oba vyžadují přibližně stejnou úroveň údržby a oba údajně pracovat s téměř stejnou částku efektivity.

Mechanického je nad vodou a biologickým je dole, jedna velmi důležitá věc je, že to je dobrý nápad použít kameny dekorace prolomit tok vody z filtru, čolci mají jen malé nohy a nemůže bojovat proti silné proud jak ryby by mohly.

Čolci jsou roztomilé stvoření a pokud je řádně postaráno, mohou podat osoby, hodně radosti! Nevyžadují mnoho náklady na jejich údržbu, každý, kdo miluje zvířata by měla zkusit čolek jako mazlíček alespoň jednou, protože jsou některé pohodě trochu guys!

Rescue Chihuahua: Je to pro vás?
Seznámení s Cat
Odstranit Tick ze psí
Výběr správného lůžko pro Vaše domácí zvířata
Butterfly Metamorphosis
Čtení na Rotvajler Historie
Vaše zvíře by mělo záchrany nebo Pet reaktoru Reklama na Internetu?
Jak si mám vybrat límec pes?
Použití Instinkt vědět, který chovatelů Boston teriér se vyhnout
Jak si dovolit koně a ještě mít čas jezdit
8 Fun Poodle fakta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create