Mexická bezsrstý nebo Xoloitzcuintli psí plemeno

Uhni čistý-Bred a designer psů a vytvořit prostor pro vzácné plemeno Xoloitzcuintli nebo Xoloitzcuintle. Mexická bezsrstý plemene nebo Xoloitzcuintli byl předvedl v roce 2007 Světová výstava psů v Mexico City. Ačkoliv byly přijaty v americké chovatelské kluby (AKC) Nadace skladem služba pro vzácná plemena se Xoloitzcuintli nebo Xolo je skutečně nabývá na popularitě po celém světě a je také určen jako oficiální pes Mexika. Standard-velké mužské Xoloitzcuintli, volal Tizoc, skončil 3. Best in Show V neděli 27. května v roce 2007 Světová výstava psů v Mexico City, který vyhrál Miniature pudlíka z Japonska. The Xolo dosáhl tohoto, zatímco konkurenční proti více než 300 plemeny a 5.000 psů na Světové výstavě. The Xolo získává na popularitě a je způsobilý pro většinu činností AKC a soutěží, s výjimkou zmasilosti zkoušek.

Exotických hledá Xolo nejvíce rozlišovací vlastnosti jsou jeho velké bat-jako uši, a samozřejmě jeho lysé tělo. Xolo atletické hledají tělo poněkud podobá Manchester teriéra bez kůže. Vlastně jen o 75% Toto plemeno je bezsrsté, jak si obvykle najít Xolo štěně ve vrhu 4 nebo 5 s krátkým hustou srst. Kromě svých exotických vzhled, inteligenci a loajální povahu, je další velký důvod pro jeho popularitu, je skutečnost, že je klasifikována jako hypoalergenní plemene. Neochlupenou odrůda je non-prolévání psa a dobře upravovaná potažený odrůda je low-vylučování pes. Oba z těchto odrůd Xolo je pravděpodobné, že dělají dobré mazlíčky pro lidi, kteří trpí alergií na psů. The Xolo skutečně přichází ve třech velikostech. Hračka odrůda je dobrým společníkem pes a obvykle je asi 9 až 14 palec vysoký ve výšce ramen a je trochu větší než Chihuahua. Miniaturní odrůdy obvykle stojí 14 až 18 palec vysoký a je o velikosti Beagle. Standardní odrůda pohybuje 18 do 23 palec ve výšce ramen a je o velikosti Labradorský retrívr.

The Xolo je jeden z světa je nejstarší a nejvzácnější plemena. Sochy a podobiznami pocházejí z více než 3.000 let, byly nalezeny v mayských hrobek. Xolos byly oceněny za svou věrnost, přátelství a inteligence, stejně jako jejich léčebné a mystické síly. Pozůstatky Xolos byly nalezeny v aztécké pohřebiště, kde byly údajně průvodce duší, aby šťastný posmrtný život. V jednom okamžiku, Xolos byli převládající v celém Mexiku, Střední a Jižní Ameriky. Počet Xolos zmenšoval v čase a bylo plemeno téměř zaniklé roku 1940, ale byl udržován při životě na samotě indiánských kmenů v odlehlých částech Mexika a Jižní Americe. Naštěstí Mexické chovatelů usilovně obnovit plemeno hledáním psů v odlehlých vesnicích a základny. Jejich vytrvalé práce se vyplatila a chov program byl založen a plemeno bylo registrované v Mexiku v roce 1955. Plemeno byl také registrován kanadský Kennel Club a ve Spojených Kennel Club a nyní je určený jako oficiální pes Mexika.

Potenciální Xolos show kvalitu velící ceny vyšší než 2.500 dolarů a po nedávných výsledků v roce 2007 Světová výstava psů, se pravděpodobně stanou ještě populární. Potenciálních kupujících by si měli uvědomit, že standard-velké Xolos potřeba hodně cvičení, kázně a pozornosti, jsou-li mladý. Zralé Xolos vyžadují mnohem méně výkonu. To není pes, který můžete mít v jednom kotci ve svém dvorku. Xolos by se mělo stát nedílnou součástí vaší domácnosti, a vyžadují hodně socializace a firmy manipulaci s nimi nebo jim skončí provoz vaší domácnosti. The Xolo je velmi inteligentní pes a mohou být trénoval se, aby vynikají v poslušnosti a agility závody a také být dobrý terapie a hodinky psů. Hračka Xolos udělat dobrý společník psů. Kůže Xolo je poměrně otužilý a vyžaduje minimální péče. Příliš mnoho koupání odstraní přírodní oleje a příliš mnoho opalovací krém se ucpávají póry a způsobit akné. Nicméně holé odrůda by měla být chráněna před extrémními tepla a extrémnímu chladu. The Xolo představuje mimořádně zdravé plemeno, a lze očekávat, že žít 16 až 20 roky věku.

Dodatečné informace o mexické bezsrstý nebo Xolo plemeno najdete na této internetové stránky / Plemena / Xolo.html.

O autorovi: Alan ajaw je editor a spisovatelka pro populární webové stránky psí plemeno fakta. Má vlastnictví, vyškolené a zobrazí počet psích plemen průběhu let a napsal mnoho článků a e-knih. Jeho poslední eBook je volba pes pro váš životní styl.

Pudl Školení: Profesionální poradenství
Coyote Killing Contest v Montana: barbarské nebo užitečný?
Cheetah fakta
Společná klíště a Mosquito onemocnění u psů
Bišonek Frise The: poznat a pochopit Standard
Ježci jako domácí zvířata
Je Vaše kočka dobře postaráno?
Anatolian ovčák
Jak svého psa Jedl
Florida Rangers Bitva Invaze Krkonoš Pythons
How To Keep Your šarpejovi Zdravý

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create