Mexická bezsrstý nebo Xoloitzcuintli psí plemeno

Uhni čistý-Bred a designer psů a vytvořit prostor pro vzácné plemeno Xoloitzcuintli nebo Xoloitzcuintle. Mexická bezsrstý plemene nebo Xoloitzcuintli byl předvedl v roce 2007 Světová výstava psů v Mexico City. Ačkoliv byly přijaty v americké chovatelské kluby (AKC) Nadace skladem služba pro vzácná plemena se Xoloitzcuintli nebo Xolo je skutečně nabývá na popularitě po celém světě a je také určen jako oficiální pes Mexika. Standard-velké mužské Xoloitzcuintli, volal Tizoc, skončil 3. Best in Show V neděli 27. května v roce 2007 Světová výstava psů v Mexico City, který vyhrál Miniature pudlíka z Japonska. The Xolo dosáhl tohoto, zatímco konkurenční proti více než 300 plemeny a 5.000 psů na Světové výstavě. The Xolo získává na popularitě a je způsobilý pro většinu činností AKC a soutěží, s výjimkou zmasilosti zkoušek.

Exotických hledá Xolo nejvíce rozlišovací vlastnosti jsou jeho velké bat-jako uši, a samozřejmě jeho lysé tělo. Xolo atletické hledají tělo poněkud podobá Manchester teriéra bez kůže. Vlastně jen o 75% Toto plemeno je bezsrsté, jak si obvykle najít Xolo štěně ve vrhu 4 nebo 5 s krátkým hustou srst. Kromě svých exotických vzhled, inteligenci a loajální povahu, je další velký důvod pro jeho popularitu, je skutečnost, že je klasifikována jako hypoalergenní plemene. Neochlupenou odrůda je non-prolévání psa a dobře upravovaná potažený odrůda je low-vylučování pes. Oba z těchto odrůd Xolo je pravděpodobné, že dělají dobré mazlíčky pro lidi, kteří trpí alergií na psů. The Xolo skutečně přichází ve třech velikostech. Hračka odrůda je dobrým společníkem pes a obvykle je asi 9 až 14 palec vysoký ve výšce ramen a je trochu větší než Chihuahua. Miniaturní odrůdy obvykle stojí 14 až 18 palec vysoký a je o velikosti Beagle. Standardní odrůda pohybuje 18 do 23 palec ve výšce ramen a je o velikosti Labradorský retrívr.

The Xolo je jeden z světa je nejstarší a nejvzácnější plemena. Sochy a podobiznami pocházejí z více než 3.000 let, byly nalezeny v mayských hrobek. Xolos byly oceněny za svou věrnost, přátelství a inteligence, stejně jako jejich léčebné a mystické síly. Pozůstatky Xolos byly nalezeny v aztécké pohřebiště, kde byly údajně průvodce duší, aby šťastný posmrtný život. V jednom okamžiku, Xolos byli převládající v celém Mexiku, Střední a Jižní Ameriky. Počet Xolos zmenšoval v čase a bylo plemeno téměř zaniklé roku 1940, ale byl udržován při životě na samotě indiánských kmenů v odlehlých částech Mexika a Jižní Americe. Naštěstí Mexické chovatelů usilovně obnovit plemeno hledáním psů v odlehlých vesnicích a základny. Jejich vytrvalé práce se vyplatila a chov program byl založen a plemeno bylo registrované v Mexiku v roce 1955. Plemeno byl také registrován kanadský Kennel Club a ve Spojených Kennel Club a nyní je určený jako oficiální pes Mexika.

Potenciální Xolos show kvalitu velící ceny vyšší než 2.500 dolarů a po nedávných výsledků v roce 2007 Světová výstava psů, se pravděpodobně stanou ještě populární. Potenciálních kupujících by si měli uvědomit, že standard-velké Xolos potřeba hodně cvičení, kázně a pozornosti, jsou-li mladý. Zralé Xolos vyžadují mnohem méně výkonu. To není pes, který můžete mít v jednom kotci ve svém dvorku. Xolos by se mělo stát nedílnou součástí vaší domácnosti, a vyžadují hodně socializace a firmy manipulaci s nimi nebo jim skončí provoz vaší domácnosti. The Xolo je velmi inteligentní pes a mohou být trénoval se, aby vynikají v poslušnosti a agility závody a také být dobrý terapie a hodinky psů. Hračka Xolos udělat dobrý společník psů. Kůže Xolo je poměrně otužilý a vyžaduje minimální péče. Příliš mnoho koupání odstraní přírodní oleje a příliš mnoho opalovací krém se ucpávají póry a způsobit akné. Nicméně holé odrůda by měla být chráněna před extrémními tepla a extrémnímu chladu. The Xolo představuje mimořádně zdravé plemeno, a lze očekávat, že žít 16 až 20 roky věku.

Dodatečné informace o mexické bezsrstý nebo Xolo plemeno najdete na této internetové stránky / Plemena / Xolo.html.

O autorovi: Alan ajaw je editor a spisovatelka pro populární webové stránky psí plemeno fakta. Má vlastnictví, vyškolené a zobrazí počet psích plemen průběhu let a napsal mnoho článků a e-knih. Jeho poslední eBook je volba pes pro váš životní styl.

Separační úzkost a Vaše Cat
Pozitivní Dog Training Vytváří rychlejší výsledky
Labrador Školení – znát Essentials
Jemný Barn: Uzdravení Haven pro týrané zvířata, děti
Výběr veterináře Your Labradorský retrívr
Průvodce na nejčastější Golden Retriever problémy
Havanese zvlněná srst vydělá Nejlépe bodů
Němčina Shepherd Smíšené Breeds And Jejich Temperament
The Bedlington teriér
Nejlepší zdroje pro informace o Zlatý retrívr Zdraví
Bity a tidbits o Jack Russell teriérů

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create