Lynx Kočky

Lynx je divoká kočka nachází většinou v částech Evropy, Asie a severní Ameriky. Patří do čeledi Felidae z živočišné říše. Toto zvíře má čtyři sub-species totiž Rys ostrovid, kanadský Lynx, Iberian Lynx a Bobcat.

To je obvykle nahnědlý-šedé barvy s krátkým ocasem a má černé vlasy na jeho ucho tipy. To je spekuloval, že tyto vlasy poskytují lynx s některými sluchadlo. Tato krásná stvoření také sportovní krk límec, který zvyšuje její elegance. Jejich velikost se liší podle sub-druh, ale v průměru se může vážit 30 do 70 liber. Lynx je velmi hlasitý zvířete, které mohou vytvořit mnoho Zní to jako syčení, drnčení, kvílení, konírny a purrs. Fyzikální vlastnosti lynx lišit v závislosti na sub-species. Jak jsme se jít na sever od rovníku jsou některé změny všiml ve fyzické vlastnosti tohoto zvířete. Například kanadský lynx, který je sub-druh lynx nalezené v sněhu-oděné oblasti Kanady a Aljašky, má široké tlapky a světlejší barvy. Tyto změny pomohou kanadský lynx udržet v tomto prostředí. Široká tlapky usnadní tento tvor chodit na sněhu, zatímco světlé barvy funguje jako přirozený maskovat ve sněhu-oděné okolí.

Lynx obvykle mate během brzy na jaře nebo v zimě. Reprodukční cyklus pro tento savec je roční, tedy v průměru samice rysa rodí 3-6 koťata na jeden rok. Tyto koťata zůstat u matky po dobu jednoho roku a pak podnik ven do osamělého života jejich vlastní.

Tyto divoké kočky se většinou nacházejí v hornatých oblastech nebo v oblastech s hustými lesy. Lynx nejvíce často používají stromových nebo vodních styl lovu. Na rozdíl od cheetah který používá ‘Chase vyčerpat’ metody lovu rysa přednost ‘stonek a přepadení’ techniky. Tyto masožraví tvorové mainly hody na zvířatech, jako Sněžnice zajíc, sob, srnec, malý jelen, kamzíky, ovce, kozy, ryby, atd. I když osamělé zvíře, někdy lynx být viděn lov ve skupinách, především složená z žen lynx a koťata. Tato spolupráce-operativní chování se často všiml když tam je nedostatek potravin a potřebují ulovit větší kořistí jako sobů.

I když predátor, lynx má určité nebezpečí od ostatních zvířat v potravinovém řetězci. Cougars a Gray Wolves byly nalezeny zabíjení Lynx ukojit svůj hlad. Je to však mladí lidé ze lynx, kteří jsou náchylnější k potenciálním nebezpečím okolního světa s sovy, orli, kojoti, lišky a dokonce i mužské Bobcats čeká vrhnout se na ně.

Obecně lynx jsou rozděleny do čtyř druhů sub-Rys ostrovid, kanadský lynx, Iberian LYNX a Bobcat.

Rys ostrovid; Vědecky jmenoval Lynx lynx, jedná se o největší druh lynx rodiny. Většinou se jedná o nalezené v severní Evropě a Asii. Na průměru jsou 32 – 50 in. dlouho a stojí 28 palců vysoký. Rys ostrovid je noční zvíře, v podstatě aktivní v noci. Oni hlavně ulovit zajíce, zajíc, hlodavci, divoké prase, kamzík, lišky a sobů. Loví především stalkingu kořist.

Kanadská Lynx, jeho vědecké jméno, je Lynx canadensis. Jedná se o druhou největší lynx druhů. Vyskytuje převážně v Kanadě a na Aljašce, kanadský lynx byl také spatřen v některých částech Spojených států. Stálá 24 palců vysoký na rameni tento tvor je 36 cm dlouhý. Stejně jako Rys ostrovid je to také noční zvíře hledá jídlo v temnu. To obecně pronásleduje zajíce, hlodavci, ptáci a jeleni.

Pyrenejský Lynx, Iberský lynx nebo Lynx pardinus je sub-druh lynx převážně nacházejí ve Španělsku. To dostane jeho jméno z Iberského poloostrova v jižní Evropě, kde v jednom okamžiku bylo hojné. Ale dnes to bylo uveden jako ohrožený druh. Tato bytost je 24 až 28 in. vysoké a 34 až 43 in. dlouho, a váži 12 kg. Iberský lynx jí hlodavci, hmyzožravci, ptáci, plazi, obojživelníci, Evropská králíka apod.

Bobcat, Bobcat nebo Lynx Rufus má nejmenší sub-druh rysa. Nejvíce často se nacházejí v Kanadě, Severní-východ Mexika a Continental Spojenými státy, což je nejvíce přizpůsobivé sub-druhů lynx. Je +28 až 47 in. dlouhé a 14 až 15 in. vysoká, vážící až 30 kilo. Na rozdíl od jiných druhů sub-z lynx, Bobcat je soumračný zvířat. To je nejvíce aktivní za soumraku a úsvitu. Bobcats hody na králičí, zaječí, hlodavce a jeleny. Jeho flexibilita a adaptabilita má zajistit, aby toto zvíře je stále nachází ve velkém množství v Severní Americe.

Vzhledem ke své nesmělý životní styl, tyto bytosti nemají přijít do přímého kontaktu s lidmi. Zprávy o rysa napadat lidské bytosti jsou velice minimální, a pokud vůbec, tyto útoky jsou k obranným účelům. Na druhé straně lidé jsou docela často nacházejí zasahuje v jejich životě, zabíjet těchto krásných stvoření především pro svou kůži, která je cenná na mezinárodním trhu. Jiné než pytlačení, existence lynx je také ohrožena v důsledku faktorů, jako je ztráta přirozeného prostředí nebo ztráta z kořisti. Některé druhy, jako je rys iberský, jsou na pokraji vymření. Okamžité kroky musí být přijata opatření, aby toto zvíře není vyhynout, ne teď, už nikdy.

Další informace o Goldfish Nemoci Pro Vaši Ryby zdraví a dlouhověkosti
Flying Mravenci Vs Termiti: Rozdíl mezi Flying mravenců a termitů
Máte nějaký pozorný Eye For Your Eye Problém Pet?
Známky UTI v kategorii Psi
Shar Pei Obrázky a místy, kde se je najít
Redfoot želva
Antarktidu Costa Rica: Mapování Humpback velryby Úžasná cesta
Chlorid amonný pro kozy
Technikách, že stavět Perfektní kurník
Takže chcete, domácí mazlíček králík – Základní králík chování
Vlak své děti Před Lhasa Apso

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create