Lynx Kočky

Lynx je divoká kočka nachází většinou v částech Evropy, Asie a severní Ameriky. Patří do čeledi Felidae z živočišné říše. Toto zvíře má čtyři sub-species totiž Rys ostrovid, kanadský Lynx, Iberian Lynx a Bobcat.

To je obvykle nahnědlý-šedé barvy s krátkým ocasem a má černé vlasy na jeho ucho tipy. To je spekuloval, že tyto vlasy poskytují lynx s některými sluchadlo. Tato krásná stvoření také sportovní krk límec, který zvyšuje její elegance. Jejich velikost se liší podle sub-druh, ale v průměru se může vážit 30 do 70 liber. Lynx je velmi hlasitý zvířete, které mohou vytvořit mnoho Zní to jako syčení, drnčení, kvílení, konírny a purrs. Fyzikální vlastnosti lynx lišit v závislosti na sub-species. Jak jsme se jít na sever od rovníku jsou některé změny všiml ve fyzické vlastnosti tohoto zvířete. Například kanadský lynx, který je sub-druh lynx nalezené v sněhu-oděné oblasti Kanady a Aljašky, má široké tlapky a světlejší barvy. Tyto změny pomohou kanadský lynx udržet v tomto prostředí. Široká tlapky usnadní tento tvor chodit na sněhu, zatímco světlé barvy funguje jako přirozený maskovat ve sněhu-oděné okolí.

Lynx obvykle mate během brzy na jaře nebo v zimě. Reprodukční cyklus pro tento savec je roční, tedy v průměru samice rysa rodí 3-6 koťata na jeden rok. Tyto koťata zůstat u matky po dobu jednoho roku a pak podnik ven do osamělého života jejich vlastní.

Tyto divoké kočky se většinou nacházejí v hornatých oblastech nebo v oblastech s hustými lesy. Lynx nejvíce často používají stromových nebo vodních styl lovu. Na rozdíl od cheetah který používá ‘Chase vyčerpat’ metody lovu rysa přednost ‘stonek a přepadení’ techniky. Tyto masožraví tvorové mainly hody na zvířatech, jako Sněžnice zajíc, sob, srnec, malý jelen, kamzíky, ovce, kozy, ryby, atd. I když osamělé zvíře, někdy lynx být viděn lov ve skupinách, především složená z žen lynx a koťata. Tato spolupráce-operativní chování se často všiml když tam je nedostatek potravin a potřebují ulovit větší kořistí jako sobů.

I když predátor, lynx má určité nebezpečí od ostatních zvířat v potravinovém řetězci. Cougars a Gray Wolves byly nalezeny zabíjení Lynx ukojit svůj hlad. Je to však mladí lidé ze lynx, kteří jsou náchylnější k potenciálním nebezpečím okolního světa s sovy, orli, kojoti, lišky a dokonce i mužské Bobcats čeká vrhnout se na ně.

Obecně lynx jsou rozděleny do čtyř druhů sub-Rys ostrovid, kanadský lynx, Iberian LYNX a Bobcat.

Rys ostrovid; Vědecky jmenoval Lynx lynx, jedná se o největší druh lynx rodiny. Většinou se jedná o nalezené v severní Evropě a Asii. Na průměru jsou 32 – 50 in. dlouho a stojí 28 palců vysoký. Rys ostrovid je noční zvíře, v podstatě aktivní v noci. Oni hlavně ulovit zajíce, zajíc, hlodavci, divoké prase, kamzík, lišky a sobů. Loví především stalkingu kořist.

Kanadská Lynx, jeho vědecké jméno, je Lynx canadensis. Jedná se o druhou největší lynx druhů. Vyskytuje převážně v Kanadě a na Aljašce, kanadský lynx byl také spatřen v některých částech Spojených států. Stálá 24 palců vysoký na rameni tento tvor je 36 cm dlouhý. Stejně jako Rys ostrovid je to také noční zvíře hledá jídlo v temnu. To obecně pronásleduje zajíce, hlodavci, ptáci a jeleni.

Pyrenejský Lynx, Iberský lynx nebo Lynx pardinus je sub-druh lynx převážně nacházejí ve Španělsku. To dostane jeho jméno z Iberského poloostrova v jižní Evropě, kde v jednom okamžiku bylo hojné. Ale dnes to bylo uveden jako ohrožený druh. Tato bytost je 24 až 28 in. vysoké a 34 až 43 in. dlouho, a váži 12 kg. Iberský lynx jí hlodavci, hmyzožravci, ptáci, plazi, obojživelníci, Evropská králíka apod.

Bobcat, Bobcat nebo Lynx Rufus má nejmenší sub-druh rysa. Nejvíce často se nacházejí v Kanadě, Severní-východ Mexika a Continental Spojenými státy, což je nejvíce přizpůsobivé sub-druhů lynx. Je +28 až 47 in. dlouhé a 14 až 15 in. vysoká, vážící až 30 kilo. Na rozdíl od jiných druhů sub-z lynx, Bobcat je soumračný zvířat. To je nejvíce aktivní za soumraku a úsvitu. Bobcats hody na králičí, zaječí, hlodavce a jeleny. Jeho flexibilita a adaptabilita má zajistit, aby toto zvíře je stále nachází ve velkém množství v Severní Americe.

Vzhledem ke své nesmělý životní styl, tyto bytosti nemají přijít do přímého kontaktu s lidmi. Zprávy o rysa napadat lidské bytosti jsou velice minimální, a pokud vůbec, tyto útoky jsou k obranným účelům. Na druhé straně lidé jsou docela často nacházejí zasahuje v jejich životě, zabíjet těchto krásných stvoření především pro svou kůži, která je cenná na mezinárodním trhu. Jiné než pytlačení, existence lynx je také ohrožena v důsledku faktorů, jako je ztráta přirozeného prostředí nebo ztráta z kořisti. Některé druhy, jako je rys iberský, jsou na pokraji vymření. Okamžité kroky musí být přijata opatření, aby toto zvíře není vyhynout, ne teď, už nikdy.

Agresivní chování Cat – Příčiny
Plemenných Tvůj Beagle
House Školení 101
Osobnost a Školení Beagle psa
Tipy na zastřihování Psí plemena s dlouhou srstí
Větší švýcarských salašnických psů
All About Havanese trénink
Informace, které potřebuje získat od svého Jorkšírský teriér chovatel
Diamondback Chřestýši
Před přidáním Pug na Vaší domácnosti
Němčina Pastýř Poslušnost Školení: Know The Fakta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create