Know šarpejovi Historie Před máte jednu

Protože zoofobie Číny, by západní svět nikdy neslyšel o Shar Peis ne-li pro pilné úsilí Hong Kong podnikatele Matgo zákona. Shar Peis se stal obětí čínské kulturní revoluce. Spolu s mnoha dalšími čínskými tradicemi a uměleckých formách, Shar Peis byl zakázán a většinou zničeny. Matgo zákona podařilo zachránit a dostat je několik unesené západním zemím. On zahájil vývoz Shar Peis v roce 1973. Z roku 1980, tam byl craze pro Shar Peis, který vedl k hodně nevybíravé chovu.

Mnoho spolehlivé Shar Pei informačních zdrojů přišli k závěru, že psi poslal do Ameriky byli obzvláště horší. Tito psi jsou považovány zdědili několik zdravotních problémů (jako je kožní onemocnění a obráceně víčka) a měl nějaký ošklivý tempers startovat. Jsou to však jen genofondu Shar Peis k dispozici. Budou vždy vzácné plemeno a potřebují zkušené, sebevědomá, fyzicky silný vlastníků.

To je si myslel, že Shar Peis chovali se silnou všichni psi účel hospodářství. Byly mít divoký vzhled, může pracovat celý den a střežit i mistr a majetku z člověka nebo zvíře. Není známo, kdy se důraz na vrásky rozvíjet. Toto bylo nejvíce pravděpodobné, když se stal hvězdou Shar Peis účinkujících v jiném oboru – pes-boj jámy. Vrásky a volnou kůži znamenalo další pes nemohl dostat dobrou přilnavost a, i když to mohlo volné kůže chránit životně důležité orgány. Dokonce i dnes, Shar Peis nejsou velké kolem jiných psů.

Smutné je, že pes-boj jámy je zodpovědný za rozvoj mnoha plemen, zejména buldok druhy vyvíjejí v Anglii zhruba ve stejnou dobu Shar Peis byly piloval ke svým stávajícím hledat v Číně. Na rozdíl od Shar Peis, že tyran plemen Anglie (včetně staré angličtiny buldok a hodně-pomlouval stafordšírský bulteriér), byly vybrány být agresivní s jinými psy, ale byly ochotny prosím jakékoli osoby.

Hong Kong podnikatel, Matgo zákon, podařilo zachránit mnoho Shar Pei psy a dostat je vyváženy do západní země prostřednictvím Hong Kong Kennel Club. V 1980, náklady na čistokrevný Shar Pei štěně v Americe byla astronomická. Vábení snadno peníze vydělané pro chudé chovu volby. Šarpejovi vypadával laskavosti s americkou veřejnost v 1990. Nicméně, oni dělali řídit, aby se stal uznávaným plemeno v American Kennel Club v roce 1988.

Ačkoli tam jsou odhaduje 70.000 Shar Peis dnes, že stále ještě není považována za natolik různorodé genofondu, aby toto plemeno přežití. Jsou náchylné k mnoha zdravotních problémů, včetně obráceného víčka. Někdy jejich vrásky natolik hluboko, že pes je skutečně slepá a potřebuje kosmetické chirurgie, aby se zjistilo. Možná to je nejlepší, pokud toto plemeno bylo ponecháno na historii, protože oni nemají moc slibnou budoucnost.

Melissa Coleman miluje všechno, co má dělat se psy, včetně historie Shar Pei. Můžete najít informace o historii Shar Pei na knihovně nebo na internetu. Můžete najít spoustu článků o Shar pei informace v knihách psa historii.

Mosquito životního cyklu
Psí hračky-Does Your Labrador Retriever potřebuje?
Velký bílý žralok fakta
Dostáváte sneezy kolem kočky?
Fakta o Netopýři
Živočišné Dál komunikace s přáteli žlutá Jackets: Mystic se deníku: 4.května 2007
Annelida Charakteristika
Význam Socializace štěněte
Certified Francouzský buldoček Breeders
Má Vaše PET nemusí Zvíře pojistky?
Jorkšírský teriéra Má hravou chování

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create