Kissing This Frog nedostane Vám princ!

Podle Carol Johnson

Každý, kdo viděl ty filmy s jungle kmeny, které zabíjejí vetřelce tím, že střílí jim šipky břity s jedem. Někdy divím, kde to vzal jed? No, často se dostanou z zádech drobných žab. Vzhledem k rozsáhlé ponětí že všechna jed pochází z žab, obecný název těchto málo toxické obojživelníků je žabí jed šipky, nebo žabí jed šipku.

Většina jedovatých žab jsou charakterizovány jasné barvy a složité vzory na kůži, která se používá jako výstražné znamení k dravcům. Jsou obvykle velmi malé a jsou běžné ve velmi tropických vlhkých prostředích. Ve skutečnosti existuje více než 175 druhů jedu žáby, ale pouze tři jsou jedovaté dost k použití pro shromažďování jed na šipky. Jejich zády slizu jeden lesklý neurotoxin that má za cíl zachovat přirozené predátory pryč, a to je velmi úspěšná v tom. Každá žába produkuje toxin dost zabít 10 lidí. Nejvíce jedovaté je Golden Poison Frog, který je jen dva sune se dlouho. This žabí jed je alkaloid, který je jedním z několika jedů společných šipku žáby. Jed zabraňuje nervy z vysílat impulzy správné takže svaly jsou ponechány smluvní a nepoužitelný. Taková otrava se může rychle vést k srdečnímu selhání.

Průměrná účinnost žába je toxin se liší v závislosti na jeho umístění, a proto se místní stravě, ale průměrná jed šipkou žába se odhaduje na výrobu o jednom miligram jed-dost zabít asi 10.000 myší, nebo 10-20 lidí. Alkaloid batrachotoxins uloženy v žabí kůže žlázy mohou být uloženy pro roky, i když je žába zbaven potravin-založený zdrojem toxinu. Jed nezhoršuje snadno, i když je převeden na jiný objekt. Existují neoficiální příběhy kuřat, psů, a další zvířata, která uhynula pouze z kontaktu s ubrouskem žába se dál.

Vzhledem k tomu, potraviny, jako ovocné mušky a malé cvrčky, které vědci mohou koupit, nemají alkaloidy nezbytné k výrobě toxiny, v zajetí žáby nevyrábějí jed a nakonec ztratí toxicity. Navíc, v zajetí chovaných-jedu žáby se rodí neškodná a jed-free. Nikdo doopravdy neví, co kořist druhů ve volné přírodě poskytuje žáby jejich toxický alkaloid nátěr, ale většina z jejich stravy ve volné přírodě se skládá z mravenců. Nicméně, Herpetologists a fandové, kteří vedou jed žáby mají hlášeno, že většina žab nebude jíst mravence vůbec, zatímco oni jsou v zajetí. Vědci postulovali, že tajemství hmyz, který přispívá alkaloidy diety žáby ‘je malý brouk, který žije v kolumbijském deštný prales. Pokud je to případ, malý brouk může být nejvíce jedovaté zvíře na světě.

Tyto smrtící malý žáby mohou žít 3 do 15 roků ve volné přírodě, a až do 20 let v zajetí. Kupodivu, není obvykle obtížné určit pohlaví žába pozorováním jejich chování a hledají se pozorně na jejich těla vlastnosti. Starší muž žáby obvykle provést páření volání po jídle, což zní jako sérii pronikavý kliknutí. Podporuje samců obvykle rozlít se s méně přestávce než ženy, jejichž těla jsou obvykle kulatější. Samičky některých druhů mají úzké prsty, zatímco prsty samci ‘jsou široké na koncích.

Všechny druhy žab jedu šipek tropické původu, takže jediná ve Spojených státech jsou pravděpodobně v zoologických zahradách, výzkumných laboratořích, nebo sbírky Herpetologists ‘. Nicméně, pokud jste náhodou narazit na pestrobarevné obojživelníků that leskne v měsíčním světle, to je asi moudré šipku pryč, aniž by to polibek!

Objevte Hypothyroidism Ve bíglů
Disaster Plánování: Uložit Zvíře v nouzi
Pes Průjem léky na kručení v břiše psa
Butterfly Metamorphosis
Komodo Dragon Habitat
Hrníček Výcvik Puppy at Home
Kachny jako domácí zvířata
Správa vaši domácí mazlíčci Expozice šarpejovi alergie
Labrador Retriever: Odstranění Skvrny a pachy
Keeping Your Dog Cool během horkých měsíců
Vyživují Vaše Německá doga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create