Kde se na morčatech pocházejí?

Morče doslova táhli za moře, aby se tu dnes, protože Evropě nebo Severní Americe nejsou původní narození domovů z těchto malých, roztomilé stvoření.

Morče Origins

Ve snaze zjistit, kde morčata pocházejí ze je neuvěřitelné, aby si myslí, že Inca kmeny v Peru byli první ochočit toto zvíře, brzy v 5000 BC. Sochy z morčat byly nalezeny v archeologických vykopávkách v Peru a Ekvádoru z roku ca. 500 př. nl. Kmeny použili morčata pro jejich kožešinu, stejně jako zdroj masa a vzal velkou pýchu při obchodování s evropskými obchodníky, jako jsou Nizozemci.

Zkoumání jejich původu, je úžasné vidět, jak daleko oni přišli z 14. století až do dneška, kde se nachází nejen v Evropě a v Severní Americe, ale také ve všech koutech světa.

Na morčatech, je poměrně malé hlodavce, že nepřišel ocas a bylo původně velmi ceněn pro své maso a kožešinu. Úkryty tohoto zvířete byly kopce a hory jihoamerických Andách. Inca kmeny lovili morčat a používat je v kožešinové obchodů a také jak bylo zmíněno dříve, pro jídlo.

Z jihoamerických Andách Kde je to věřil, že pochází z Guineje se pustily do klikatý a odvážný světové cesty. To může nejvíce přesně být jmenován světoběžníka a co víc, malý hlodavec způsobil lidi se zamilovat s ním všude. Nicméně, v dnešní společnosti, které se již nepoužívají pro jejich kůže nebo maso a jsou obvykle nalezené v kleci nebo obydlí v milující rodině doma.

Proto, jak to zvířátko přišel být myšlenka jako prasata není jasný. Jsou postaveny trochu jako prase, s velkou hlavou v poměru k tělu, tlustý krk, a zaoblené kýta bez ocasu jakékoli následky, některé zvuky, které vydávají, jsou velmi podobné těm, které se vepři, a tráví velké množství času stravování. Oni byli transportováni do Evropy z lodí a to bylo možné, protože morčata si vedly dobře v malých prostorách proto oni přežili dlouhé cesty.

Četné jazyky mají stejný název tohoto zvířete, a to volat to prasátko. Německé slovo pro ně, je Meerschweinchen, doslova malý moře prasaty (plachetnice zastavení Chcete-li znovu ustanovení v Novém světě by vyzvednout obchodech morčat, která poskytla snadno přepravitelné zdroje čerstvého masa; Meerschwein = sviňucha, jiný zdroj potravy pro námořníci). Termín velšské je mochyn cwta (‘prasátko’), francouzský Cochon d’Inde (indický prasat), holandský použitý říkat guinees biggetje (guinejské prasátko)

Nicméně to je podpořena tím, to je vědecký název stejně: je Cavia porcellus, porcellus přičemž latinské slovo pro malý prase. Cavia je odvozen z portugalštiny Cavia (nyní Saviou) od slova saujá Tupi, což znamená krysa.

Původ Guinea v morčat je trochu těžší vysvětlit. Jednou z hypotéz je, že proto, že morčata byla zahájena v žlabu Evropě Guinea, to je tam, odkud byly označeny jako takové. Guinea byl také často používán v angličtině odkazovat obecně na každé daleko-off, neznámé země, a tak jméno může prostě být odkaz na zvířete cizost.

Další teorie navrhne, v Guineji na jméno, je korupce Guyana, což je oblast v jižní Americe, i když nejsou zvířata domácí v tomto regionu. Obyčejný misconception je že oni byli tak pojmenovaný protože oni byli prodávány jako nejbližší věc prase jeden mohl dostat na Guinea, tato teorie nemá pevný základ, protože v Guineji byl nejprve udeřen v Anglii v roce 1663, a William Harvey Je známo, že používá termín Ginny-prasete, jak brzy jak 1653. Jiní jsou přesvědčeni, Guinea, může být změna výrazu Coney, morčata byly jen vepřové coneys roce 1607 pojednání Edward Topsell o čtvernožců.

Bez ohledu na to kde to přijde z, na morčatech se stala pet dnes, a velmi rád taky! Pokud si promluvíte s vlastníky morčat uvidíte svou spokojenost s tímto pet kolem. Spíše nabitém programu dnešní společnosti zvládne přidat další činnosti, jako je vedení morče kolem. Je to jednoduché-Keeper.

Co dělá Pomeranian Pomeranian
Cat Nemoci a symptomy
Rodinný mazlíček – Jak vybrat ten správný psí plemeno pro celou rodinu
Zdravý Domácí pes zachází
Uveďte, jak se na Vaše lékařství Reptile s nejmenším Pain (pro vás obě!)
Jak De-Skunk svého psa
Přijímá Jack Russell Rescue pes
Jak být dobrým Papoušek Kupující
Informace o sibiřský husky štěňata na prodej
Přijmout boxer pes ve vaší oblasti
Pudl Grooming: How To štětec Vaše pudl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create