Jeden ze čtyř Savci v ohrožení

Tisíce druhů hrozí vyhynutí ve volné přírodě se mohou přežít jen v zajetí. Roční ‘Red List’ vyhynulých a ohrožených druhů, které budou zveřejněny ve středu podle Světového svazu ochrany přírody se očekává, že odhalí další zvýšení počtu pod hrozbou, že budou smeteni ztráty přirozeného prostředí, myslivost, cizinec predátory a změny klimatu.

V loňském roce unie varovala, že svět čelí ‘šesté velké vymírání života na Zemi’ jako savci, obojživelníci, ptáci, hmyz, ryby a rostliny byly ztraceny v ” závratným tempem. Jeden ze čtyř savců a jeden z osmi druhů ptáků, které byly označené ‘hrozí’.

Zprávy, že se seznam bude ukazovat další zhoršení přiměje k tomu, čerstvé varování o nebezpečí kolapsu ekosystémů, což vede k problémům s zásobování potravinami a dalšími ‘biologické služby’, jako je zajištění čisté vody.

Ačkoliv některé druhy by měly být do ‘bezpečnější’ kategorií po úspěšných projektů, k jejich ochraně, jsou považovány čelí zranitelné budoucnosti.

‘Je to přirozený proces: druh se narodí, oni se vyvíjejí a vymřou,’ řekl Mark Wright, věda poradce WWF, dříve World Wildlife Fund. ‘Co je odlišné nyní [je] pro každý milionů druhů my bychom očekávat od jedné vymřít ročně, ale my jsme v rozmezí mezi 100 a 1.000 krát rychleji než to.’

Unie říká že 784 druhů rostlin a živočichů se vymírat v posledních 500 let, s 65 vykazuje jako zaniklý v divočině. Je obviňuje ‘lidské činnosti’ pro toto: včetně ztráty stanoviště v důsledku urbanizace, v zemědělství a odlesňování; lov maso, léky a luxusní výrobky, a dalších moderních problémů – jako jsou drogy pro dobytek, které jsou za vinu otravu 99 procent ze tří druhů supů v Indii. Odborníci také varují, že očekávání změny klimatu bude tlačit mnoho druhů ze svých stanovišť a někteří blízko vyhynutí – nejvíce dramaticky ledních medvědů.

Zranitelných druhů se pohybují od rysa iberského a Snow Leopard na méně oslnivé partula plže z Francouzské Polynésie. Někteří, jako Arabský přímorožec z Ománu a Saúdské Arábie, byly tlačeny k vyhynutí v přírodě, znovu, a je v ohrožení znovu.

Red List již monitory 41.000 druhů a snaží se zvýšit, že k 50,000-60,000 do příštího roku.

Rostoucí ohrožení druhů na celém světě by mělo být varováním pro lidi, řekl Wright: ‘Tato stanoviště nám poskytují jídlo, vodu a tak dále: to je důvod, proč by měla být týká.’

Odborníci rovněž varují světě nemůže spolehnout na chovných programů na ‘Uložit’ druhů, které se zaniklý v divočině. Jedním z důvodů je propojenost komplexních systémů eko-: ‘Každý druhů na této planetě má roli v přírodě: ztráta, která bude mít dopad,’ varoval Nick Lindsay, úřadující vedoucí oboru ochrany pro Zoological Society of London . ‘Není to jen potravinového řetězce, aby vazby na kořist: nosorožců a slonů hrají klíčovou roli při udržování toho, co by jinak byla uzavřena [zalesněné] prostředí otevřené pro ostatní zvířata.’

Dalším obavy, že pokud druh zemřít není žádná motivace k ochraně jejich stanovišť, a v případě ‘vlajková loď’ druhů chráněných oblastech může ztratit svůj zvláštní status, přičemž zbývající ekosystémů na milost a nemilost lidských škod, řekl Raul Matamoros, kampaně důstojník pro Mezinárodního fondu pro zvířat.

Avšak pro mnoho problémů, spoléhání se na zvířata v zajetí více osobní. ‘Zvířata se vyvinuly v jejich prostředí, a to je tam, kde chceme vidět,’ řekl Lindsay.

Pipefish – Syngnathidae
Identifikace Mood of Your Velkých Dane
Chcete, aby Vaše Zvíře léčit? Nenechte přecpávat Him!
Pug kosmetika: Co Are základní nástroje?
Špinění Fake Yorkie Breeder
K nákupu nebo nekupovat Labrador štěňata
Výběr mořských ryb Tank
The Percheron koně
Pes Plemena – Který je pro vás
Tipy Ve Grooming Váš Německá doga
Vousatý Drak Dieta a péče

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create