Jak se bát Papoušci

Dřívější jsem se zmínil, proč to není obvykle užitečné pracovat s papouškem, kdy mu je ve stavu úzkosti nebo strach, protože je pravděpodobné, spojit si s těmito pocity a trvat déle, aby vám věřil. Zatímco jen málo lidí si myslí, že úmyslně způsobí strach je dobrá věc, tam jsou určité společné školení, které umožní papoušek cítí velmi záleží, nebo ještě něco horšího. To je si myslel, že strach je nevyhnutelný aspekt vzdělávání, a aby pokrok, musíte tlačit přes to. Někdy pomocí více agresivní metodu je vhodné, ale někdy to není.

Existuje alternativa. Dokonce i zcela volně žijících ptáků může být školeni bez vyšilovat pokaždé, když tě vidí. To vyžaduje trpělivost a pochopení, ale to jsou rysy, které Vám dobře sloužit, pokud máte papoušci.

Mnoho technik výcvik zvířat jsou vypůjčené od člověka léčbu metodami. Pomoc osoba překonat strach z mluvení stydké (či pavouky, výšky, klauni, bez ohledu) a pomáhá papoušek zvyknout být hýčkána není všechno jiné.; Můžeme vyjadřují obavu, jinak papoušci – lidé nemají obvykle bite-avšak stresovou reakci, je obdobné. Přemýšlejte o tom v poslední době jste byl rozrušený a měl že z-z-Control, zpanikařila pocit. Chtěli byste náhradní tvého papouška ten pocit, kdybys měl na výběr?

Jak byste chtěli zvládnout něco, co je děláte starosti? Vezmi si to na všechny najednou a být nucen k právě s tím vyrovnat, nebo práci s otázkou trochu v čase, jak jste se naučit relaxovat a získat důvěru? Tato metoda, známá jako znecitlivění, je efektivní léčba / metoda školení, která udržuje napětí na minimum tak, že není převzít situaci.

I když ne každý může mít zájem na přijetí této trase (je to pomalé a může jevit jako to trvá celou věčnost, nikam), některé výzkumy naznačují, že je úspěšnější než jiné metody expozice školení. Bonus: Pokud jste slaboch a to se zlomí srdce vidět zvířat strach a nevolnost, nemáte, aby jej v tomto stavu. To je méně úzkosti i pro tebe.

Tento proces je velmi jednoduchý: Můžete pomoci vaší pták si použity na něco postupně, postupuje směrem k větší a větší expozici se bál situaci, dokud je to pohodlné. Sebevědomého chování je vyztužena zachází, pochvalu nebo něco ptáka rád.

Známek nervozity a strachu ukázat, že je nutné ustoupit kousek, a tak zpět na místo, kde pták cítí lépe. Zasedání může být velmi stručný, méně než minutu v případě, že to, co je zapotřebí. Vzhledem k tomu, pokrok v průběhu času, je, co je důležité, nebojte se, pokud každá relace není důvod-lámání. A ne zrůda, zda pták má nějaké off dnů. Nezdary jsou normální. Přijmout low-key, we’ll-get-tam-když-jsme-get-tam postoj.

Desenzibilizace funguje, zda jste školení váš papoušek přijmout novou hračku, nebo se snaží získat nového papouška používá k vám. Je užitečná zejména při záchranných situacích. Můžete obnovit ptačích sdružení s lidmi tím, že nahradí ty špatné s dobrým. Papoušci, které byly utahoval nebo zneužity, nebo ty, které byly řádně socializovaný, bude možná potřeba začít od nuly-přízemí, abych tak řekl.

Pokud máte papoušek, který se třese, nebo odhazuje se přibližně ve velmi pohledu na vás, pravděpodobně nejméně stres-indukujících způsob, jak začít, je pracovat na bytí v blízkosti klece. Líbí se mi myslet na to jako Level One interakce. Vytáhnout židli nebo stát pouze dostatečně blízko, že se pták oznámení vy, ale nezdá příliš obtěžovat.

V tomto bodě ve vašem vztahu, pochoutky a chvála může znamenat velmi málo se mu jako odměny. Je možné, že pokud je to o nejlepší odměnou je vám nechala ho o samotě. To je v pořádku nyní. Vzpomeňte si na bod, aby ho jako klid, jak můžete.

Budete se moci pohybovat se blíž a blíž a posunout se v úrovni kontakt. Když už tě vidí jako hrozbu, budete moci pracovat na posílení a tak dále. Papoušci, pro všechny své divoké zvířecí instinkty, jsou sociální zvířata, a mají tendenci se touží společnost. Můžete se stát společníkem, že bez strašení vašeho papouška, takže nemají žádný strach!

Tento článek byl napsán profesionální specialista papoušek chování Kim Bear který nahlíží na birdtricks / conure.html a pomohl mnoha svým klientům dobu svého zajetí problémy

Jak získat psa Stop Jumping On You (a Pee On Cue)
Krabi poustevníka: Péče o svlékání
Čivav: Fakta kolem nich
Je Labradorský retrívr nejlepší rodinný pes?
Pug informace
Hlídací pes plemena – Seznam hlídací psi
Střevní paraziti v kategorii Psi
Co dělá Beagle Slavní
Fakta pijavice
Bulldog chov Tipy a fakta
Informace o Beagle dorost

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create